Перейти к публикации
  • 0

Обрізати чи не обрізати листя? Експерти, будь ласка, відгукніться


Olka

Вопрос

Привіт всім.

Маю Auto Fem AK-47 XL.
Зараз 36тий день. Вже 9 днів кормлю на пердцвіт і через два дня планую плавно переходити на добрива для цвітіння.
Репорт тут: 

36d0.thumb.JPG.8836a4d508201f2a1be964d0c3d159a4.JPG36d1.thumb.JPG.126b3b7b1d8e24401d9db07865528810.JPG
Загалом все ок але вже так досить сильно розрослось листя, виглядає вже як густий кущ.
Поставила найменший вентилятор (5W, і ще один 12W зверху обдуває) щоб продував ту гущу бо є параноя що може бути цвіль через застій повітря.
Коли поливаю вологість піднімається вплоть до 60%. Хоча ззовні 38-40. І десь за 2 год вже опускається до 45-50%.
Почала дуже багато пити, вже лию 4л (горшок кокосу 17-18л) і на виході дренаж 15%. 
Я так підозрюю що пє багато бо багато листя, і від того і багато вологості.
Перший гров і я не розуміюсь чи це норм чи це вже багато (листя і води) :rasta_sad:

Читала багато матеріалів і в більшості випадків рекомендують не обрізати листя. Особливо коли перший раз гроувиш.

От і маю питання: Обрізати чи ні?
Якщо обрізати то чи можна зачистити все що нижче мого ScrOG? Чи який алгоритм обрізання?

Також ще цікавить питання по висоті. Ще є 30см куди піднімати лампу. Зараз вона на відстані 20-30см від верхушок растіхи.
Коли закінчиться ріст самої рослини і коли почнеться ріст суто шишок? Хотілось би лишити ті 30см суто на простір для шишок. Що порадите? Чи може вже ставити на максимальну висоту?

Изменено пользователем Olka
фото
  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Рекомендованные сообщения

  • 0

Пораньше надо было заняться стрижкой, как только бутоны начали формироваться. Сейчас уже может не отрасти достаточное количество.

Я бы на твоём месте поубирал в тех местах где совсем свет и воздух не проходит, расте ничего не будет, выглядит очень бодро :perfect:

  • Like +1 2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

Нічого собі в тебе перший гров,  Ледка, кокос, ghe, скрог) кущі дебелі) в мене в перший гров був днат за 100 грн і удобряхі за 20))і ще три таких же потім😄🤙

  • Like +1 1
  • Джа Пре +1 4

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

Вітаю )

Я кромсал почти всегда) Но на последних гроу больше практиковал загибы. Любая обрезка стресс. но как показывает практика. если все остальное пучком, условия. уход, питание, то пару-тройку таких обрезок никак растихе не навредят. Так что на этом не стоит зацикливаться. 

Так же может быть полезной и наименее безвредной техника постепенного обрезания) Убирай по 2-3 веерных ( самых здоровых ) листьев каждый день/через день

Таким образом и влажность будет поменьше в итоге. Меньше листвы, меньше влаги

  • Like +1 4

 

Runtz & Gorilla Glue | Barney's Farm | Coco | Led ( текущий гроу )

Green Poison в 1 л. горшках / Кокос / АN  Сухой вес - 255 гр. :perfect:

 :flower:  DWC | Blue Auto Mazar® от Dutch Passion | Led   Сухой вес - 416 гр. :peace:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
7 часов назад, Olka сказал:

планую плавно переходити на добрива для цвітіння

уже пора

  • Like +1 1

 

Runtz & Gorilla Glue | Barney's Farm | Coco | Led ( текущий гроу )

Green Poison в 1 л. горшках / Кокос / АN  Сухой вес - 255 гр. :perfect:

 :flower:  DWC | Blue Auto Mazar® от Dutch Passion | Led   Сухой вес - 416 гр. :peace:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

сильно густо, режь потихоньку

  • Like +1 2

Минимум света максимум урожая, технология локального освещения

Хитрости гровера для улучшения результатов

Консультация по грову в телеграм (голосовая связь), платно. Пишите в ЛС.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

Сістр,в тебе не скрог вийшов,а сітка по центру куща(((,після другого тижня цвіту обрізай все зайве листя, тільки самі верхні віялові не ріж,під скрогом нічого не повинно бути.

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
В 06.12.2022 в 21:19, Dencooper сказав:

Нічого собі в тебе перший гров,  Ледка, кокос, ghe, скрог) кущі дебелі)

ахахаха є таке) Насправді вирішила з першого разу з хорошими умовами щоб зберегти свій час і отримати достойний результат)

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
В 07.12.2022 в 12:43, АнтиСтатик сказав:

в тебе не скрог вийшов,а сітка по центру куща

повністю з тобою погоджуюсь але не розумію де я зробила помилку. Читала що гнути можна до того як почне цвісти, я так і зупинилась коли почала. Але після того старту цвітіння вони повилазили через ту сітку. Основним успіхом цього "ScrOG" вважаю те що мені вдалось заставити рости основний стебель не вверх а по колу.
 

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

Загалом дякую всім хто відгукнувся. Без вас я б не наважилась таки почати різати.
Не вийшло в мене "по чучуть". Поки почистила все що нижче "ScrOG", викинула паро не перспективних суцвіть які там внизу були.
Рослина наче взагалі не зреагувала, в цей же день ще помітно виросла і на наступний день все ще випила 4л (дренаж 13% вийшов) а думала що буде вже менше пити.

 

37d0.JPG

37d1.JPG

38d0.JPG

  • Like +1 5

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
10 часов назад, Olka сказал:

 де я зробила помилку. Читала що гнути можна до того як почне цвісти, я так і зупинилась коли почала. 
 

Гнути можна до початку третього тижня цвітіння,поки стовбур і гілки не втратили еластичність.

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
44 хвилини тому, АнтиСтатик сказав:

поки стовбур і гілки не втратили еластичність

От якраз я і гнула поки я не почула, що вони вже не піддаються добре, то ще був 2-4 день цвітіння, тріснули дві вітки і я вже перестала. Думаю ще просто немає розуміння як акуратно і правильно гнути, буду ще практикуватись.

Гнула я з ночі перед поливом.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

 Был у меня недавно один куст для экспериментов так как был лишним и не влазил в бокс. Я с него все листья и убрал опосля предцвета. В итоге чертов куст зрел  значительно дольше. Шишки не получись твердыми, а количество урожая было минимальное. Что самое интересное,  мешок растиха и без листьев осушала как надо, но аппетита у растения уже не было. 300ппм в сутки съедалось не более.  С этого момента стало очевидно ясно, что обрывать можно только во время вегетации.  На самом цветении лист служит обменным буфером.  

  • а) отвод листьями пара ночью и отвод листьями со2 днем. (терморегуляция)
  • б) Локальная площадь для синтеза хлорофилла. И не только.

Так что, если свет хороший, то риск получить слабый урожай без обрывания листьев, просто ничтожный.  Лучше всегда гнуть и будет всем счастье.:perfect:

  • Like +1 1

1747724098__1.gif.c92846b2f84aa19722026237ba305299.gif  click to-> 1451163337_punchautopngtxt.png.c6ac8feb97b43b26d186d8a96fe3cd46.png click to-> galery.png.496deca43d89f66db2f440504f907d7b.png

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

@ХаПаZzцікавий досвіт.

Я так і спочатку не хотіла обрізати. В боксі почала дуже сильно рости вологість (55%+). Вентилятор на 180м3/год а фільтр на 250м3/год. Мав би витягувати але вологість не падала. А читала що для цвітіння треба 35-45% вологості. От я і прочитала що для зменшення вологості можна пообрізати щоб було менше листя і менше вологості.

Взагалі не гналась за збільшенням урожаю. Просто хотіла вирішити проблему вологості і щоб не було непродуваємих кущів в яких би могла завестись пліснява.

Загалом зараз не уявляю як вологість зменшити до 35%. В мене далі 45-50%.

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
49 минут назад, Olka сказал:

Просто хотіла вирішити проблему вологості

в цьому нема сильної потреби. Якщо в кімнаті холодно, вологість буде вищою в любому випадку. + До тогож з великою кількісттю листви випаровування буде теж чимале і % вологості ростиме як на дріжжах. Але пліснява не від вологості виникає. Перша причина плісняви це пошкоджені  верхні частини коли ДНАТом.  Ситуація виникає така сама, як з відрізанням листя, а не з відриванням. Загнивший обрубок від листви приманює всяку нечисть звідти і починаються процеси. Друга причина виникнення плісняви, це зовнішні фактори:  Перший з котрих це різні комахи, вони розносять все по рослині. А другий зовнішній фактор це наприклад зовнішні обробки органічними сполуками. НАприклад дуже доступним вуглеводом (бурштиновою кислотою)  Користі від неї на мільйон, як і шкоди.

56 минут назад, Olka сказал:

Загалом зараз не уявляю як вологість зменшити до 35%. В мене далі 45-50%.

Це нормально. Рекомендую для обдуву пропеллер від мікрохвильової пічки. Він найкраще підходить для обдувів, а не направленого тиску як у випадку з кулерами.

Щоб загалом зменшити вологість, в приміщенні звідки втягується повітря, має бути теж близько 35% вологості. Тому, як зробиш сухо в приміщенні, в боксі теж вологість впаде.

  • Like +1 1

1747724098__1.gif.c92846b2f84aa19722026237ba305299.gif  click to-> 1451163337_punchautopngtxt.png.c6ac8feb97b43b26d186d8a96fe3cd46.png click to-> galery.png.496deca43d89f66db2f440504f907d7b.png

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

@ХаПаZz дуже велике дякую тоді бро за таке детальне пояснення. Навіть не знала про ДНАТ таке.

На разі сушити приміщення технічне і вже не має змоги, але воно і так сухе (38-43% 21-23 градуси) з хорошою витяжкою, а в боксі стандартно любить бути 50+, особливо після поливу. Було б зручно мати більший бокс і в середину поставити електро осушувач :rasta_biggrin:.

Загалом в мене 4 вентилятори (high garden), два зверху (12W i 16W) і знизу від нагрівача (він працює завжди і тільки тен включається коли підігрів треба) і на 5W дує в рослину знизу. Та і LED. Надіюсь цього достатньо щоб не появилась плісінь бо це єдине що зараз мене хвилює.

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

@ХаПаZz і ще на рахунок того досвіду, що обідрана растіха довго росла і мало дала урожаю. Я досить була замотивована результатами @lolka197

 Фактично до нуля обідрана растіха і в терміни дозріла і дала 140 г, я це до того, що не виглядає, що таке жостке обдирання вплинуло на результат. Але так, можна сказати, що це скоріше винятковий випадок. Та і хто знає якими чарами користувався @lolka197 щоб досягти таких успіхів:rasta_biggrin:

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

Растение выглядит сильным и здоровым. Это основные требования к обрезке ботвы. Помимо временного уменьшения влажности (именно временного, очень скоро все опять нарастет) ты лишаешь себя необходимости маникюрить беспонтовую ботву в последствии. 

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
В 09.12.2022 в 21:45, Olka сказал:

Навіть не знала про ДНАТ таке.

Він гарячий просто дуже) Люди ж теж люблять тіньочок)

В 09.12.2022 в 21:45, Olka сказал:

Надіюсь цього достатньо щоб не появилась плісінь

Якщо спорангій ніде не залетить, то плісняви не буде. Поки холодно і нема комах, шанси набагато вищі обійтися без неї.

Не так давно, я відкрив для себе озонатор. Крута штука. 1000мг на годину О3.   Забирає 100% всіх запахів. До купи все стерилізує похлеще у/ф ламп. (до купи дохнуть навіть таргани, якщо є)

15-20хв і в хаті і в боксі буде свіжо і чисто, але самому при цьому краще не бути поряд і не вдихати озон. Дуже активна речовина.

В 09.12.2022 в 21:53, Olka сказал:

Фактично до нуля обідрана растіха і в терміни дозріла і дала 140 г, я це до того, що не виглядає, що таке жостке обдирання вплинуло на результат.

Генетика має вагомий вплив.  От до прикладу недавно зрізав доходягу. Зрів мені аж за 100днів. І це автомат.  Засол на засолі (бо не їсть) Я його і промивав і так і сяк, а йому все ніяк. А поряд росте інший і пухне без проблем. 

Найкраще рішення, це не обривання листя, а вирощування рослини в період веги наприклад на 120ваттах леду, а  у момент переходу на передцвіт, додати ще + 120 або 200 ватт леду.  Тоді накопичені ресурси в листі мобілізуються піково.

IMG_8047.thumb.JPG.cb4880fe4aa740201cbfa1805ac8e316.JPG

А бонсайна ялинка, так і взагалі за 55 днів загального росту виросла. І то, 30г получилося.

IMG_8014.thumb.JPG.114bfe03af25b991581e024e8fd8b558.JPG

 

  • Like +1 3

1747724098__1.gif.c92846b2f84aa19722026237ba305299.gif  click to-> 1451163337_punchautopngtxt.png.c6ac8feb97b43b26d186d8a96fe3cd46.png click to-> galery.png.496deca43d89f66db2f440504f907d7b.png

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

От начитаюсь вас і так хочеться:cannabis:

Буде світло курну і в джунглі на вирубку.

У мене вологість 80-95 на преціті..

:gomer:

  • Джа Пре +1 4

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0

Опиздюрив цілу гору скальпелем листви

Тепер порядок товариство! Усім сочного косячка на сон:eyes:

20221215_214456_HDR.jpg

20221215_223247_HDR.jpg

20221215_214412_HDR.jpg

  • Like +1 1
  • Джа Пре +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
В 13.12.2022 в 12:45, ХаПаZz сказав:

Не так давно, я відкрив для себе озонатор. Крута штука. 1000мг на годину О3.   Забирає 100% всіх запахів.

Привіт. А яким ти користуєшся? Думаю собі теж взяти від запаху

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 0
9 часов назад, andriyko сказал:

Привіт. А яким ти користуєшся? Думаю собі теж взяти від запаху

Салют!  В мене Doctor-101 з продуктивністю 10000мг/год. (100w версія)  Підбирай собі по також по продуктивності. Від 10тис щось нормальне буде, робоче. Все інше від на 5-10ватт, то безпулєзні  цяцьки.

Изменено пользователем ХаПаZz
  • Like +1 1

1747724098__1.gif.c92846b2f84aa19722026237ba305299.gif  click to-> 1451163337_punchautopngtxt.png.c6ac8feb97b43b26d186d8a96fe3cd46.png click to-> galery.png.496deca43d89f66db2f440504f907d7b.png

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
×
×
  • Создать...