Перейти к публикации

Рекомендованные сообщения

Всім привіт! 

45 днів тому я почав свій перший гров. Можливо пізніше я створю репорт на цю тему, але зараз  про інше. 

Готуючись до першого грову я читав багато літератури,  форумів та спілкувався в тематичних чатах. Там я отримав багато цінної інформації,  що стало корисним для мого куща.
Паралельно я думав про те,  що життя бентежне,  і інколи я можу відлучитися на декілька днів,  або і тижнів з дому,  а доглядати кущ нема кому. Тому почав думати в сторону автоматизації.
Спочатку була ідея зробити просто крапельний полив, але бистро була відкинута... Типу заздалегідь мішати добрива,  рівняти PH,  а потім це все може осісти,  а як бути якщо поїду на тиждень...

Тому я вирішив підійти до цього більш глобально та професіонально ( #ЯЖПРОГРАММІСТ)

Саме тому я виріши автоматизувати все. Це прийшло не відразу,  але поки я продумував логіку роботи поливу,  приходило багато нових ідеї.
Також, окрема подяка Косяку із тг чату Джа форума,  за ідеї та приклади для автополиву.

Не буду описувати версії моїх ідей та як вони розвивались, а почну з поточної версії, яка частково вже готова, і опишу принцип її роботи, та компоненти


Компоненти (які підключені на даний момент, список буде поповнюватись):

  1. Raspberry PI 5
    Мікрокомп'ютер для управління системою,  сервер для зберігання даних та веб  інтерфейсу. Веб інтерфейс у мене доступний глобально, головне щоб був інтернет.
    Можна було б використати іншу, більш дешеву версію, але полки що, для прототипа буде так. 
  2. Блок реле,  8 каналів (2шт)
    Тут все просто, використовую для управління насосами та іншим обладнанням. Зараз працює через MCP23017(двонаправлений 16-розрядний розширювач портів вводу/виводу з послідовним інтерфейсом I2C, для економії GPIO)
  3. Блок живлення 12V
    Від нього йде розгалуження на 5v та 3v для різного обладнання 
  4. Компресор повітряний (аератор), 12v
  5. Насоси для подачі води в резервуар для змішування компоту та поливу,  працюють від 12v
  6. Перистальтичні насоси, найменші які знайшов,  5шт працюють від 3v,  для подачі добрив та PH-down в резервуар для компоту
  7. Вихід 5v для міксеру компоту в резервуарі
     

І фото,  як зараз це виглядає з підписаними компонентами. Розумію,  що все криво та косо,  але для прототипу піде.
Вже другу версію буду робити красиво,  а третя чи четверта буде на 3d принтері, і з можливістю розширювати функціонал,  але то все потім)  

123.thumb.png.6ffb1e5503140ec022f376722c5bf147.png

Поки що так,  надалі мені треба буде калібрувати всі насоси,  та виміряти скільки кожен з них качає мілілітрів в секунду, для точних пропорцій добрив в компоті.

Також, до цього  моменту у мене вже був підключений та налаштований датчик вологості грунту, який виводив мені логи у веб інтерфейс. Він вже налаштований,  та чекає моменту) 
image.thumb.png.6a17258187f893bfb7cb95769edfb9bf.png

 

Сам веб інтерфейс на даний момент виглядає так (він буде доповнюватись та змінюватись)

- головна з налаштуваннями куща 
image.thumb.png.fd35430217be83cf4336509cd69a86cb.png

- лог вологості грунту
image.thumb.png.5d57f4706e7e0afa43b916edc1a3ca49.png

- Інфа та запуск обладнання
image.thumb.png.31de4d37200d3c31325e45414ffdf1c8.png

 

Також вивів інфу поточної фази, її тривалість
Загальний час (двк та тиждень),  ну і поточну вологість грунту в хеадері сайту. 

Трішки про резервуар. 
Зараз це обрізаний бутиль,  в кришці якого є кріплення для трубки на "вихід", а також аератор 
Верхня частина,  це міксер, для змішування води,  поки що  прикріплена скотчем,  напевне так і залишиться,  до версії 2.0

Міксер був зроблений із китайського обладнання за 200 грн)

image.thumb.png.9e007f49e9556fa96047a68cc091f38f.pngimage.thumb.png.d2feb29833d9b061f19de057a0684d08.pngimage.thumb.png.591b782d553f78f10ab812e085022b61.pngimage.thumb.png.82551dc4527e18a48835b322b68a0432.pngimage.thumb.png.2ae07171705266e97b912d7a644bafbe.png

На рахунок поливу. 
Я багато експерементував з каплями,  які можна використати, але поки що нічого цікавого не знайшов,  тому буду робити сам (думаю, це буде трубка з отворами в середину),  про це пізніше...



Що далі? 

  1. Калібрування всіх насосів,  та підключення всіх шлангів до резервуару
  2. Калібрування сенсорів та датчиків (уже все придбав, залишилось зробити)
    1. Датчик PH, який буде в резервуарі
    2. Датчик LUX
    3. Датчик вологості та температури повітря в боксі 
    4. Поставити камеру, для можливості в будь який момент глянути що і як там,  в боксі) 
  3. Придумати каплю для поливу
  4. Дописати код для управлінням всім цим ділом
  5. Протестити все
  6. Помістити в гроубокс та насолоджуватись) 

     

На перший погляд залишилось не багато,  але впевнений,  що не мало сюрпризів та не продуманих моментів мене чекає попереду.
По можливості буду доповнювати блог, та ділитись результатами. На жаль часу не так багато на все це)

Буду радий почути вашу думку,  та ідеї рахунок моєї системи!

 
  

  • Like +1 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 2 weeks later...

Оце так підхід! Крутяк. Треба більш детальний гайд для тих, хто хоче повторити

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
35 минут назад, Shajtan сказал:

більш детальний гайд

Більш детальний гайд дам взимку,  коли буду робити v2.0
Тому що тут дуже багато чого зроблено методом "народного тика",  багато спроб та помилок,  але то досвід) 
Скоро доповню статтю) 

  • Like +1 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
8 часов назад, DrRastafarai сказал:

Більш детальний гайд дам взимку,  коли буду робити v2.0
Тому що тут дуже багато чого зроблено методом "народного тика",  багато спроб та помилок,  але то досвід) 
Скоро доповню статтю) 

Буду чекати

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Бро, это очень сильная идея, с весьма серьезным подходом, желаю успеха!)

  • Джа Пре +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Всім привіт!

Хочу поділитись не великими оновленнями,  які відбулись. 
На жаль, далеко я не просунувся, але виявив проблемні місця,  над якими працюю.

 

В 26.09.2024 в 12:36, DrRastafarai сказал:

Що далі? 

  1. Калібрування всіх насосів,  та підключення всіх шлангів до резервуару
  2. ...
  3. Придумати каплю для поливу
  4. ...


Відразу прикріплю відео, з тим як це працює на даний момент, і відмічу декілька моментів нижче 
 

 

  1. Перистальтичні насоси не підключені до резервуара. 
    Ох, тут у мене проблема,  в тому, що насос не утримує рідину в трубці, і вона зтікає назад. Для точних вимірів в мл так не спрацює,  і буде дуже велика похибка. Тому замовив зворотні клапани з аліку (надіюсь по розмірах все підійде), як тільки прийдуть, буду далі калібрувати
    Також, кількість добрив які я використовую збільшилась, і мені тепер треба додаткові 4 насоси... 
  2. Насос для поливу не викачав всю воду з резервуара
    Тут у мене супер дивна ситуація, тому що я лінивий)
    Як я хотів щоб це працювало - я роблю 5-10 замірів по таймеру, визначаю скільки мілілітрів води насос качає за секунду, а далі проста математика)
    Якщо насос для наповнювання резервуара працює стабільно, то насос для поливу зовсім ні. В секунду він качає від 38 до 45 мл... а це дуже велика різниця...
    Тому я замовив декілька сенсорів,  а саме витрат води (яка пройшла через трубку),  а також фотоелектричний датчик. Останній працює з прозорими трубками і дає сигнал, коли в трубці присутня/відсутня вода. 
    Тому... я знову чекаю пакунок з аліка,  щоб продовжити роботу)
  3. Капля для поливу
    Думаю для ґрунту вона підійде, на перший час. Тільки поливати треба буде поступово, типу 200мл,  потім ще 400, і потім залишок..
    І якщо її поставити по рівню,  то вона більш менш рівномірно поливає, але далеко від ідеалу.
    Я знайшов не погане готове рішення каплі,  де скоріш за все у мене вийде зробити компенсацію тиску,  і поливати все буде рівномірно, але це буде не скоро... 
     

Моя основна проблема - відсутність часу,  особливо в умовах,  коли мій кущ вже на 3 тижні цвітіння. І я реально розумію,  що просто не встигну все зробити. 
І це мій перший гров, я багато чого не розумію, у мене проблеми з кущем (були дефи), все це дуже уповільнює,  а іноді навіть демотивує..


Але,  я з впевненістю можу сказати,  що я закінчу цей проєкт,  скоріше за все, чинна версія буде тільки поливати готовим компотом кущ,  без автоматизації..
А можливо і ні))) 

 

Скрытый текст

Тож, якщо я говорю про чинну версію, то буде щось нове? З урахуванням всіх помилок та досвіду, де у мене буде більше часу та ресурсів? І все це буде мати гарний вигляд? :roll:

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ну і так як все це про кущ, то поділюсь своїм BongSai

Ztrawberriez Auto фасти, 22 дні цвітіння

585634208_IMAGE2024-10-08154951.thumb.jpg.27e6124c1c7e3697ccbd9077b9d3a88c.jpg1042823576_IMAGE2024-10-08154946.thumb.jpg.32b870e9deaf7b7a290e14382167d7c6.jpg2090458706_IMAGE2024-10-08154940.thumb.jpg.f9d70a9856ef7e847df8a318b9d0c08e.jpg

Изменено пользователем DrRastafarai
  • Like +1 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
×
×
  • Создать...