Перейти к публикации
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Рекомендованные сообщения

привіт камради,

чтиво трохи довге, але може бути корисним, навіть дуже корисним та може збереже нервову систему.

всі хто вирощує в ауті втрачають в результатах через хвороби викликані грибами..... не рідко ці хвороби бувають і в тих хто культивує в хаті.

в цивілізованому світі для боротьби з хворобами, викликаними грибами використовують фунгіциди. Досвід роботи з фунгіцидами маю через те, що вже 10 років вирощую столовий виноград, а його без обробок виростити нереально. за сезон робиться 5+обробок....

так ось. фунгіциди характеризуються різними діями: трансламінарною, системною, апікальною тощо. мене зацікавила саме апікальна дія -  здатність активної речовини рухатися по рослині знизу доверху - до верхівок рослини....

цього року на другому місяці цвітіння мої коноплі почали хапати сіру гниль через постійну високу вологість та тиху погоду....

щоб не втратити значну частину врожаю я користуючись 2 літровий оприскувачем,  під тиском буквально промив всі шишки на всіх своїх шести квітучих рослинах фунгіцидом світч. за кілька днів сіру гниль, яку я не побачив світч вбив системною дією і вона просто висохла.

минуло 15 діб, захисна дія світча закінчилася, повторювати  процедуру трохи ліниво і подумав чи не використати апікальну дію для боротьби зсірою гниллю, бо знову дощі, шишки вже тверді, як гумові....

на даний момент є доступний препарат Фундазол, який має апікальну та системну дію з тривалим захисним та лікувальним ефектом від широкого спектру хвороб. якщо ним підлити,то рослина його розгонить по своїй структурі та забезпечить захист+знищення патогену.

може хто вже таке робив?

photo_2024-08-10_14-50-32.jpg

Изменено пользователем jumbojet
  • Like +1 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
11 часов назад, jumbojet сказал:

може хто вже таке робив?

Тобто ти протягом 10років використовуєш фунгіциди на винограді, але на коноплі тільки цей рік вперше і відповідно ще не знаєш нюансів? Цікаво по світчу все-таки. І по решті Сингенти. І взагалі цікаво хто юзає одні й ті самі препарати вже певний час, пересвідчившись, що це працює правильно, відносно просте і зручне, не шкідливе при належному використанні і т.д. і т.п. По коноплі

По коноплі. Також рекомендовані попередні профілактичні обробки. Коли шишка вже набрала масу і раптом з'являється пліснява, яку звісно обробляєш - то вже запізно. Виноград це лист прямий і ягода в оболонці. А шишка це шишка. І візуально помітна пліснява це вже крайній ахтунг, а всередині ще дохуа невидимих мікро уражень. Фунгіцид не видаляє плісняву, а вбиває і висушує як тараньку і буває, що великі куски ми вирізаємо, але шишка в дрібних рижих крупинках або вздовж черенка і по низу чашечек та листочків порижіння, потім сухість, сипеться і т.п. неприємності

Ф системної дії потрібно підсаджувати заздалегідь. Щоб він проник у тканини і доповнював імунну систему. Безпосередньо плісняву обробляти Ф прямої дії або комбінаціями. Але суть така, що акцент на тому щоб попередити і мінімізувати, а не боротися по факту

З кожним роком проблем з пліснявою більшає імхо. Виноград бомба!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
8 часов назад, Warming сказал:

Тобто ти протягом 10років використовуєш фунгіциди на винограді, але на коноплі тільки цей рік вперше і відповідно ще не знаєш нюансів? Цікаво по світчу все-таки. І по решті Сингенти. І взагалі цікаво хто юзає одні й ті самі препарати вже певний час, пересвідчившись, що це працює правильно, відносно просте і зручне, не шкідливе при належному використанні і т.д. і т.п. По коноплі

По коноплі. Також рекомендовані попередні профілактичні обробки. Коли шишка вже набрала масу і раптом з'являється пліснява, яку звісно обробляєш - то вже запізно. Виноград це лист прямий і ягода в оболонці. А шишка це шишка. І візуально помітна пліснява це вже крайній ахтунг, а всередині ще дохуа невидимих мікро уражень. Фунгіцид не видаляє плісняву, а вбиває і висушує як тараньку і буває, що великі куски ми вирізаємо, але шишка в дрібних рижих крупинках або вздовж черенка і по низу чашечек та листочків порижіння, потім сухість, сипеться і т.п. неприємності

Ф системної дії потрібно підсаджувати заздалегідь. Щоб він проник у тканини і доповнював імунну систему. Безпосередньо плісняву обробляти Ф прямої дії або комбінаціями. Але суть така, що акцент на тому щоб попередити і мінімізувати, а не боротися по факту

З кожним роком проблем з пліснявою більшає імхо. Виноград бомба!

коноплю вирощую третій рік лише. минулого року показував, як працює фунгіцид тельдор, хто бачив, той бачив. світч це преперат від плодових гнилей. Світч® має контактно-проникаючу і профілактично-викорінювальну дію, тобто використовується шляхом оприскування...  а цікавить саме апікальна дія(хоча деякі джерела пишуть, що всі системні фунгіциди мобільні всередині рослини), бо на другому місяці шишка вже може бути дуже щільна і кропнуть всередину ще той гемор, особливо, якщо в тебе десять здорових конопель, а дощ\роса туди затікають і роблять там треш. а так закалатав фунгіцид - підлив під корінь і маєш спокій.звісно ми маємо займатися профілактикою, а не лікуванням, бо лікування, то вже втрати... якщо маєш досвід успішних обробок в ауті через корінь - поділися.  

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
13 часов назад, jumbojet сказал:

на другому місяці шишка вже може бути дуже щільна і кропнуть всередину ще той гемор

закалатав фунгіцид - підлив під корінь і маєш спокій

якщо маєш досвід успішних обробок в ауті через корінь - поділися

Більшість препаратів які на пам'яті - для обробки по листу. Можливо вони і під корінь придатні, чому би й ні, треба почитати уважніше. Був період обробляв фітоспорином на вегетації - по листу+під корінь+мфк по листу. Мфк на чистій воді(кипячонка), обробка і по шишкам і по всьому. Щось я згадую походу було значно краще ніж зараз. Але і вологість відчувається збільшилася за останні роки, ще й при загальному потеплінні. Рослини частіше стали хворіти. Дерева на вулицях бачу також

Чим ти обприскуєш виноград при хворобах листа? Є якийсь універсальний фунгіцид? Не проти мучнистої, коли посерйозніші ураження, в'яне, рижі плями, крутить і т.п.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
11 часов назад, Warming сказал:

Чим ти обприскуєш виноград при хворобах листа? Є якийсь універсальний фунгіцид? Не проти мучнистої, коли посерйозніші ураження, в'яне, рижі плями, крутить і т.п.

користуюся цілим арсеналом: ридоміл голд мц, ридоміл голд р, скор, луна експіпієнс, ревус топ, топсин м, хорус, топаз...... обробка кожні 15-20 діб інакше пздць. це ще добре, що в нас на півночі нема шкідників по винограду.збережи собі файло - це останні дослідження з профільного форуму.

МОЖЕ зроблю експеримент з двома препаратами проти сірої гнилі - луна експірієнс та фундазол на двох різних коноплях проливом під корінь. їм ще місяць цвісти. побачимо.... вологість середня 60+. без підтримки хапануть по любому

Спектр_активності_фунгіцидів_на_садових_культурах_2024_.pdf

  • Like +1 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 3 weeks later...

в принципі можна зробити деякі висновки. закалатав я пачку фундазолу - 30 грам на 10 літрів та підлів даним розчином квіти, яким ще стояти місяць+. фунгіцид насправді всратий через те, що розвиває резистентність та тому заборонений в єс. натомість має апікальну дію - рухається від коріння до верхівок, що нас дуже влаштовує.

квіти вже цвіли місяць та наростили гарні шишки. фундазол спрацював таким чином, що коли квітка хапає сіру гниль починає працювати фунгіцид і місце миттєво локалізується та засихає незалежно від того  чи воно приховане від очей всередині великої шишки чи назовні. 

для дикого ауту це як на мене взагалі гарне рішення - похер дощ, роса і тд - рослина захищена і не буде такого, що прийдеш, а там вже все побите сг....

термін очікування 30 діб, тож підливаємо на початку другого місяця цвітіння

 

Изменено пользователем jumbojet

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 3 weeks later...
В 28.08.2024 в 14:51, jumbojet сказал:

термін очікування 30 діб, тож підливаємо на початку другого місяця цвітіння

А курити фундазол норм? Знаю чувака який хорусом пшикав всю дорогу, потім походу хапнув того сіна і став лошад'ю (с) :rasta_biggrin:

Імхо краще тоді на другому тижні цвіту дати один раз і попередня профілактика. Але я так зрозумів мова про автомати. З автоматами тупо від погоди все залежить. І генетики

_______

Була підозра на септоріоз(ураження листа), дехто неслабо постраждав. Квадріс 2мл/2л практично за перший раз впорався, якраз на першому тижні цвіту. Після 1,5тиж повторна обробка вже разом з молодими бутонами. Далі по обставинам, але напевно буде ще обробка(хорус) десь на 6-му тижні. Фотоперіоди.

Дощі ска можуть зарядити після тривалої посухи

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
5 часов назад, Warming сказал:

А курити фундазол норм?

наверное повкусней чем 

 

В 12.08.2024 в 11:58, jumbojet сказал:

ридоміл голд мц, ридоміл голд р, скор, луна експіпієнс, ревус топ, топсин м, хорус, топаз...... обробка кожні 15-20 діб

с ридомилом у меня был опыт..после обработки не было дождей,собрал я нормально шишег,пробую-с первого выдоха как будто спичечный коробок куришь.я сперва и не допёр что это ридомил,думаю- может сорт такой,а нет.все серой отдавало.решил я шишки эти через мешки пропустить(вода,лёд,дрель)-все равно легкий душок остался(или то я уже под мнением был)..в итоге потом еще этот гашиш спиртом экстрагировал,тогда уже выход был без запаха.

а так то фундазолом тоже пользуюсь,хоть и гнал раньше про него мол во многих странах запрещён.

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 13.09.2024 в 08:26, синоптик сказал:

наверное повкусней 

тут кому що подобається))))

Цитата

с ридомилом у меня был опыт..после обработки не было дождей,собрал я нормально шишег,пробую-с первого выдоха как будто спичечный коробок куришь.я сперва и не допёр что это ридомил,думаю- может сорт такой,а нет.все серой отдавало.решил я шишки эти через мешки пропустить(вода,лёд,дрель)-все равно легкий душок остался(или то я уже под мнением был)..в итоге потом еще этот гашиш спиртом экстрагировал,тогда уже выход был без запаха.

а так то фундазолом тоже пользуюсь,хоть и гнал раньше про него мол во многих странах запрещён.

 

там мова йшла про виноград... і так ридоміл МЦ дуже ефективний але дуже стійкий препарат - відповідно до нормативіві американськог інституту виноградарства термін очікування на винограді становить 60 діб.  але для коноплі ну його нах

 по коноплям наразі користуюся вангард, світч та фундазол.....фундазол заборонений в єс через його здатність розвивати стійкість штамів до багатьох фунгіцидів. а колись це був фунгіцид номер 1 у світі... поки одного року в когось весь врожай наїбнувся....

Изменено пользователем jumbojet

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 13.09.2024 в 02:25, Warming сказал:

А курити фундазол норм? Знаю чувака який хорусом пшикав всю дорогу, потім походу хапнув того сіна і став лошад'ю (с) :rasta_biggrin:

Імхо краще тоді на другому тижні цвіту дати один раз і попередня профілактика. Але я так зрозумів мова про автомати. З автоматами тупо від погоди все залежить. І генетики

 

є така характеристика в пестицидів, як термін очікування. в залежності від препарату та метаболізму обєкту він може бути дуже різний.....просто дотримуйся і не станеш конем, як твій чувак...

у препаратів є терміни захисту, то ж мабуть доцільно планувати так, щоб вони наклалися  на терміни найбільшої вразливості. коли конопля найбільш вразлива до сг ти й сам знаєш....

зараз пішли дощі, фундазолом підлив 3 ялинки 20 днів тому. побачимо, як воно працює....

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
×
×
  • Создать...