Перейти к публикации

Рекомендованные сообщения

Доброго дня всім, хто любить Україну та гров!

Більшість гроверів знайома з мікорізою, але є й такі, хто використовує її неправильно! Хочу розповісти за свій досвід в цій області.

Мікоріза - сімбіоз гриба та рослини. Є рослини, які живуть тільки з мікорізою, такі, як, наприклад, лохина - рослина, яка має примитивне коріння, без гриба просто помре. Вирощують її в неволі і без грибів, але це спеціальні добрива і тд. Є і гриби чисто мікорізні: це ті гриби, що ми збираємо у лісі, щоб поїсти.

Інші рослини теж можуть утворювати мікорізу з грибом, але це необов'язково. Якщо у рослини вийде потоваришувати з грибом - її майбутнє щастя забезпечено! Таку рослину відразу видно по взривному росту. Гриб, якому пощастило зробити мікорізу з рослиною теж щасливий, бо забезпечений харчуванням. Що відбувається? 

В грунті багато поживних речовин для рослини, різні макро та мікро, та вони знаходяться в з'єднаннях, які не растворряються і доступу до них немає. А у гриба доступ є. Він може перетворювати ці макро та мікро в доступні форми, але... вони грибу непотрібні, бо він ними не харчується. Йому потрібні полісахаріди, які може утворвювати рослина. Тому при сімбіозі рослина вимінює полісахаріди, утворені з допомогою фотосінтезу, на різні макро та мікро (а ще влага та кисень) грибу. 

Експерименти з мікозірою я проводив на винограді (різниці вважаю немає, механізм той самий). Коли висаджував три кущі, купив в Епіцентрі мікорізу та вніс в область коріння. Потім вів спостереження за кущами, зрівнюючи їх з сусідами, які висадив звичайним методом - посадочна яма з добривами на майбутнє і тд. В порівнянні відразу спостерігалася різниця в розвитку. Мої мікорізні кущи просто стрельнули! Молодий кущ має дві програми : мінімум та максимум. Обідві вважаю успіхом. Мінімум - це не сдохнути в рік висадки, а розвиток залишається на наступний рік. Максимум - це вже в пешрий рік створити довгий пагін, з якого на наступний рік формуєм штамб та рукави. Так ось, мої мікорізні кущі в перший рік вже вискочили на перголь (арка). На наступний рік вони вже на перголі створили повноцінні рукави і я не знав, що робити - чи з традицією залишити одну грону, як сигнальну, чи дозволити йому справжній врожай!

Фільтруючи сітку за пошуком нових методів вирощування винограду я натрапив на кліп одного старого виноградаря - професіонала. Він розповідав, як ще студентом - аграрієм поїхав в Молдову на практику. Він став спостерігачем, як молдавани саджали новий виноградник. Участь приймали три людини - колгоспник та два помічника - школяра. Перший йшов попереду та робив лунки таким собі гібрідом лому та лопати, за ним йшов школяр, висипаючи в лунку кружку ячменю та виливаючи туда кружку (!) води. Наступний кидав в лунку чубук (дрючок, навіть на саджанець) та затоптував сапогом! І так весь виноградник! Панове! Ви бачили виноградники у Молдові! Це якесь чудо (ну може не чудо, а результат геніальної технології. Чудо - це коли молдаван єврея наєбав)! Ключовий фактор - це ячмінь! На зернах ячміня моментально з'являється гриб!, який і створює з виноградом мікорізу!

Я вирішив це перевірити. Взимку я готував нові привиті саджанці винограду і два з них вирішив зробити піддослідними. Це елітні сорти: Слава Україні та Червона троянда. В посадочну яму замість добрив (суперфосфат - 80 грн/кг, калімагнезія - 60 грн/кг, а ячмінь 10 грн/кг) помістив 1 кг ячміню. Нажаль на цьому місті ще не зроблена перголь! Пагони в'єбали такі, хочь в рулони скручуй. Лоза дуже товста і це не жируючи! У жируючих лоз є перша ознака - дистації між почками дуже довгі, а тут нормальні! Нажаль не сфоткав, але сьогодні сфоткаю! Їх легко можна піднімати вже на арку і формувати врожай! - і це на другий рік! 

Перший вивод на користь мікорізи! 

А тепер за помилки! 

Мікорізу можна легко вбити! Починаємо харчувати рослину мінералкою. Рослина отримує доступ до прямої їжі - нітратів та фосфатів і відторгає гриб, вважаючи, що він більше їй не потрібен. Мікоріза гине! І привіт гроверам, які покупають дуже дорогу мікорізу, якусь там Білу акулу, вносять її і годують рослину мінералкою!

Чим же годувати мікорізну рослину? А нічим! Гриб це робить за Вас! Я, буває, підгодовую сам гриб - роблю навесні ломом тонель в область коріння та насипаю туди жменьку ячменю!, але це більше блаж! Можна цього не робити.

Вважаю, що мікорізу доцільно використовувати в ауті. 

В індорі теж можна, якщо велика тара, багато почви, можна внести довгі добрива та мікорізу. Досвіду в мене з цього немає, вносив мікорізу в індорі, але це було так, під впливом нашого форуму, коли надивився репорти інших гроверів. Результатів при цьому не спостерігав, бо годував рослину мінералкою - дивно було б, якщо цей результат був!

На цьому все, думаю інфи для роздумів вистачає. Якщо щось цікаве з цієї теми буде - буду додавати!

Джа всім!

І хай сдохнуть вороги України!

 

 

 

  • Like +1 12

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Дуже цікаво) Дякую! :perfect:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Гине чи ні від мінералки та від якої може сказати тільки кваліфікований ботаник) Завжди користуюсь мікорізою,різною в ауті та індорі.. Росте дебело, а від мікорізи чи ні- якось по...ю)))

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

А ще її треба кормити! Годую міласою 2 мл на літр.

  • Like +1 2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

а само зерно не проростает?

 

Runtz & Gorilla Glue | Barney's Farm | Coco | Led ( текущий гроу )

Green Poison в 1 л. горшках / Кокос / АN  Сухой вес - 255 гр. :perfect:

 :flower:  DWC | Blue Auto Mazar® от Dutch Passion | Led   Сухой вес - 416 гр. :peace:

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
8 часов назад, gans30 сказал:

А ще її треба кормити! Годую міласою 2 мл на літр.

та мінералкою?

4 часа назад, boyarskiy сказал:

а само зерно не проростает?

з області коріння ні, якщо вище воно, може прорасти

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
6 часов назад, boyarskiy сказал:

а само зерно не проростает?

доведи до кипения, но не кипяти. Также можно вместо ячменя использовать перловку, ячку. Это все ячмень

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
10 часов назад, gans30 сказал:

А ще її треба кормити! Годую міласою 2 мл на літр.

якщо внести пастерізований ячмінь, харчів на гров вистачить. Якось випробую в індорі

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 14.09.2024 в 09:20, alexeygrover сказал:

Перший вивод на користь мікорізи! 

я правильно зрозумів-ти вніс просто кіло ячменю, жодних інокулянтів мікоризних грибів не вносив?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

@синоптик так! На ячменю оселяються гриби, які створюють мікоризу. Скоріше за всього це природна триходерма. Якщь немає ячміню піде також ячка чи перловка - це також ячмінь. 

Изменено пользователем alexeygrover

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

 

 

50 минут назад, alexeygrover сказал:

Якщь немає ячміню піде також ячка чи перловка - це також ячмінь.

А чому лише ячмінь, чим він особливий?гречка, рис, пшениця, овес не приваблюють гриби? або наприклад макарони?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

@синоптик Не знаю, подивись такі теми в інтернеті, пишуть скрізь на дачних сайтах за ячмінь, коли він пророщується, він виділяє міцні стими для рослини та має властивості пригнічувати патогенну мікрофлору. Це давно відомо і дачникам радять кидати жменю ячменю коли висаджуєть саджанці плодових дерев. Молдавани давно масово це використовують. 

 

Моя думка: така дія ячменю як раз викликана дією гриба. При пророщуванні зерна виділяється багато стимів (плюс в напрямок чисто зерна, а не ячкі та перловки), ну а пригнічуюча дія для патогенів - схоже на роботу гриба-антагоніста триходерми.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Дуже цікава інфа... Дякую!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

в этой теме, думаю, будет полезно вернуться к контрапунктам. Во-первых, грибы, которые могут образовать микоризу с любым, практически растением с некоторыми исключениями - это семейство гломусов и триходерма. Далее, вот два участка, один запущенный и необрабатываемый, а другой ухоженный, земля регулярно перекапывается, идет борьба с вредителями и патогенами, используются средства медесодержащие и минеральные удобрения. На каком микориза есть, а на каком ее нет? На втором участке ее нет! Но можно ее внести! Если ее внести, нужно поменять всю схему агротехники. Перестать копать - перекапывать, обработки фунгицидами, если они не биологические, а химические, вести строго по листу, чтобы они не попадали на почву! В подкормках перестать использовать нитраты и фосфаты - это смерть микоризы (чтобы это понять, не нужно быть опытным ботаником, вокруг полно чужого опыта и других сведений). Бывает, что ситуация неординарная и нужно перекопать, или протравить почву, допустим, от патогенов, или корневых вредителей, тогда выждать две недели и внести микоризу снова!

За подкормку микоризы. Нужно ли ее кормить? Ну тут я бы сказал, что не нужно,а можно! А как? На учаске после дождей выросла густая трава по колено, земледелец скосил ее и оставил на месте. Он накормил микоризу! Допустим, сделать тонель в область корней и внести долгоиграющую органику - это тоже для нее!, ибо она доберется до удобр быстрее растения и накормит его! Полив не под куст непосредственно, а по площади участка, может быть не очень обильно, но регулярно, т.е. поддержка почвы в тонусе - это тоже помощь микоризе. По ее каналам влага попадет куда надо - в корни растения!

Представьте себе (у кого есть абстрактное мышление, т.е. фантазия) эту микоризу! Вот она поселилась на корнях, проникла в их волокна, заполнила все полости и пространство вокруг корня! - нет места патогенным грибкам, нет доступа некоторым вредителям (в частности - нематодам) и дальше пошла развиваться в разные стороны. Расстояние, на которое она распространяется, гораздо больше площади распространения самих корней, получается, как бы их продолжение, с поверхности вглубь поставляются питательные вещества, которые иначе достигли корней года через три-четыре, влага отыскивается из всех дальних уголков и по каналам гриба опять же направляется корням! Выходит парадокс - почва бедная, стоит сушь несусветная, а растение процветает!

Теперь о более широком использовании. Проращивание семок с микоризой, имеет ли смысл? Да, блин, имеет, как только семка приоткрылась - микориза уже там и уже поселилась на корешках, работая вовсю на растишку, как бы в аванс. Расчет ее прост - помочь растению быстрее окрепнуть и ускорить выработку растением углеводов! И на стадии рассады и далее микориза пашет вместо Вас, дорогие гроверы! Только не убивайте ее минералькой! Только биота, никакой быстрой еды из области нитратов, никаких сульфатов аммония, никаких фосфатов, даже МФК, обожаемый нашей братвой! Гроверу остается зарядить ящик с землей медленной биотой и далее заниматься тщательно водоподготовкой! При доводке РН я бы не использовал агрессивные кислоты, наподобие азотной - вещь при минеральной диете, а при органике может навредить микоризе. Есть кислоты с временной кислотностью - янтарка и лимонка. Стадия веги вполне может пройти лишь на зарядке! А на цвет просто можно провести дополнительную дозарядку (моя удобра при этом  - это гуанокалонг, гуано и удобры от них же на цвет).

Хотел бы вернуться к началу темы, о молдавском способе посадке винограда. Бро @синоптик спрашивает: 

В 15.09.2024 в 11:35, синоптик сказал:

я правильно зрозумів-ти вніс просто кіло ячменю, жодних інокулянтів мікоризних грибів не вносив?

питає він правильно, це може здатися досить дивним, але все логічно. Якщо ділянка з нормальним станом і живою почвою, то цього вистачить для локалізації мікорізи в потрібному для гровара місці!, але внести інокулянт зайвим не буде (якщо він у тебе є). Ну і зрозуміло, якщо земля експлуатувалася нещадно з використанням хімії та перекопками, то вносити мікорізу необхідно!

 

два слова на абстрактну тему (вибачення для пенсіонера, який дуже багатословний). За суперечки. Вот стоять два чела, щось шумлять, машуть руками, щось доказують один одному - сперечаются! Як висловився один дуже відомий ідіот, неможливо виграти суперечку, Виграти суперечку - це уникнути суперечки. Істина! Ніколи ніхто у суперечці не переконав свого опонента, всі расходяться зі своїми думками..., але є такий вид суперечки, як дистанційна суперечка! Це вихід з глухого кута. В дистанційній суперечці неможливо перебити опонента, ви по черзі викладаєте свої думки і ваш опонент по-любе прочитає їх і візме в разрахунок. Це може бути листування чи спілкування в джафорумі! Якщо опонент висловив свій аргумент, а Ви розумієте, що недостатньо його зрозуміли в рахунок вашої недостатньої інформованості, ви можете підготуватися до відповіді, покурити форум, наприклад, і відповідати вже володіючи предметом. Є, щоправда, ідіоти, які, навіть дистанційний спор перетворюють на лайку, використовують в якості аргументів образи, але це ідіоти і на джафорумі, слава Джа, таких немає!

Навіщо я це написав? Я закликаю відповідати аргументованно, у вас колосальне джерело інформації і перед тим, як відповісти можно провентилювати питання, а не так (без образи)

В 14.09.2024 в 12:27, gans30 сказал:

Росте дебело, а від мікорізи чи ні- якось по...ю)))

З повагою!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Оце ти так раздуплив за мікоризу! Лайкую, гарна доповідь 😊

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Вибачте пенсіонеру, склероз вилікувати неможна, але забути за нього можна. Саме головне, РН не повинен бути лужним, а якщо на вашої ділянці РН вище, ніж 8, без закислювання з мікорізою нічого не вийде!

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Народ вирощував помідори і бляха всі позаражались. Хімією кропити таке собі. Можливо чимись грунт заселити шоб імунка була більша в помідорів??  Ато задрала фітофтора.

Изменено пользователем БенЛаден
  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
8 часов назад, БенЛаден сказал:

Народ вирощував помідори і бляха всі позаражались. Хімією кропити таке собі. Можливо чимись грунт заселити шоб імунка була більша в помідорів??  Ато задрала фітофтора.

фітофтора останніми роками щось розійшлася, зараза...

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 26.09.2024 в 11:21, БенЛаден сказал:

Народ вирощував помідори і бляха всі позаражались. Хімією кропити таке собі. Можливо чимись грунт заселити шоб імунка була більша в помідорів??  Ато задрала фітофтора.

Є лінійка засобів від підприємства "Агрозахист" - це с. Василівка, Одеська обл.  Я давно вже юзаю це. Це біота, у них такі засоби, як гуапсин, трихофіт, изокур. Це фунгіциди, ізокур щей відлякую шкідників, він на куркумі, далі інсектецид Сезар, добре працює на помідорах і картоплі, жодного жука не було після двох обробок через пару днів, по винограду чудно працює, як напала на інжир моль - то теж відпрацював добре. Є інсектицід від кореневих шкідників Бізар, але, як на мене він задорогий. Ще добрива для листових обробок "Добрий господар" є азотний концентрат, є фосфорно-калійний. При додаванні фунгіциди працюють як системники. Це все біота і після обробки можно ополоснути помідору та зїсти її. Закуповую це все в початку сезону на весь сезон. Примірник використання: трихофіт 100мл, гуапсин 100мл, ізокур 30 мл, сезар 15 мл, прилипач на полісахарідах - 20 мл, добриво "добрий господар" - 50мл - це все на 10 л води. Бакова суміш може бути, наприклад, без ізокуру, а гуапсину та трихофіту по 200 мл. Все, що грибкове гине швидко, з мікорізою такі засоби класно уживаються.

мінус - дохера обробок, я обробляю двічі на місяць та після сильного дощу

Изменено пользователем alexeygrover
  • Like +1 2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
  • 2 weeks later...

Ще хотів добавити за біоту Агрозахиста. Є в них цікава річ - це Сезарін. Це стимулятор і містить гіберелін. Це така собі речовина, яка дуже цікаво діє на рослини. Я купив і зараз думаю, як його використовувати. Купувалось для винограду, як стим корнеутворення та розвитку саджанців, але є один момент в його використанні на виноградниках. Коли їм обробляють грони під час созрівання, вони робляться більшими, ягоди крупнішими і більш солодкими. Це роблять ті, хто виноград вирощує для продажу. Речовина часто запускає механізм мутації, яка на різні сорти по-різному впливає, є таке, що кущ вмирає, чи грони крутить и псує - треба перевіряти його дію та ту, чи іншу рослину. Зараз до харву рухаються у мене два кущі: тутанхамон та ww автофеми. Спробую на них дію цього засоба, цікаво! Якщо не сдохне, то потім на наступному грові Треба спробувати на рослині використувати від початку до харву, час від часу оприскувати.

Ніхто не знайомий з гібереліном?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
6 часов назад, alexeygrover сказал:

Ще хотів добавити за біоту Агрозахиста. Є в них цікава річ - це Сезарін. Це стимулятор і містить гіберелін. Це така собі речовина, яка дуже цікаво діє на рослини. Я купив і зараз думаю, як його використовувати. Купувалось для винограду, як стим корнеутворення та розвитку саджанців, але є один момент в його використанні на виноградниках. Коли їм обробляють грони під час созрівання, вони робляться більшими, ягоди крупнішими і більш солодкими. Це роблять ті, хто виноград вирощує для продажу. Речовина часто запускає механізм мутації, яка на різні сорти по-різному впливає, є таке, що кущ вмирає, чи грони крутить и псує - треба перевіряти його дію та ту, чи іншу рослину. Зараз до харву рухаються у мене два кущі: тутанхамон та ww автофеми. Спробую на них дію цього засоба, цікаво! Якщо не сдохне, то потім на наступному грові Треба спробувати на рослині використувати від початку до харву, час від часу оприскувати.

Ніхто не знайомий з гібереліном?

Гіберліновою кислотою бро Яр13 обробляв, зайди до нього в репорт запитай. 

     Репорт-2016 АУТ     http://jahforum.org/topic/39343-aut-2016-47ua-dyshite-na-polnuiu/                                                                                                                                          Семена - для аута,-кресты оригиналов, и лендрайсов (фото регуляры) .:flower:      https://jahforum.org/topic/39343-aut-2016-47ua-dyshite-na-polnuyu/?do=findComment&comment=1334468      

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В 06.10.2024 в 08:32, alexeygrover сказал:

Ніхто не знайомий з гібереліном?

Привіт бро, я обробив на 28 дні для швидкого зацвітання автів . З того що побачив - растішки стрельнули як на стероїдах) і росли не зважаючи ні на що , просто ураганний ріст . Так вийшло що дуже мало часу приділяв рослинам і мав на везі постійні проблеми з бором - то було сухо то з поливами пройоб потім ппм кампоту повільно піднімав і весь час горіло листя від стресів ну і дефіциту бору , був момент що я думав що вже "приїхали" мої рослини , потім думав що від тих стресів будуть карликами , але дав їм гіберелінової кислоти і вони вирішили дати мені ще один шанс) . Єдине що - нормально не зацвіли поки не дав бору , певно якийсь дефіцит все ще зберігався . В підсумку скажу що гіберелінова кислота сильна штука і варта уваги , на слідуючий гров буду використовувати обов'язково 

  • Like +1 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас
×
×
  • Создать...